Air Italy zastąpiło Meridianę. Ma być największą linią we Włoszech.

13 lutego 2018

Meridiana po rebrandingu już jako Air Italy ma stać się największym przewoźnikiem w kraju.
21 lutego w Mediolanie, odbyła się konferencja z udziałem Akbara Al Bakera, prezesa Qatar Airways, które posiadają 49 proc. udziałów w firmie.
W ramach rebrandingu, przewoźnik zmieni nie tylko markę z Meridiany na Air Italy i malowanie, jak również dokona zmian w swojej flocie, obecnie składającej się z 12 samolotów: w tym ośmiu boeingów 737NG w różnych wersjach i czterech boeingów 767-300ER.
Według zamierzeń Al Bakera, Air Italy ma operować na 20 boeingach 737MAX8, pięciu airbusach A330-200, które trafią do linii na zasadzie leasingu z Qatar Airways oraz w sumie na 20 boeingów 787. Pod koniec 2019 roku, w nowych barwach ma latać nawet 50 maszyn, co jak łatwo policzyć, oznacza czterokrotne zwiększenie posiadanej floty w stosunku do roku obecnego.
Samoloty mają posiadać dwuklasową konfigurację (klasę biznesową oraz ekonomiczną).
Głównym hubem zostanie leżące pod Mediolanem, lotnisko Malpensa. Al Baker chce, aby większość operacji lotniczych odbywała się w wymienionym porcie, ponadto jak zapewnił, na części z tras dawna Meridiana będzie współpracować z katarską linią za pomocą formuły codeshare.
W ciągu pięciu najbliższych lat, wyniki przewozowe Air Italy mają znacząco wzrosnąć. Rocznie z usług będzie korzystać 10 milionów pasażerów.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by