Nowy kierunek w siatce połączeń LOT – Narodowy przewoźnik poleci do Billund!

13 lutego 2018

Lot uruchamia piąty kierunek w Skandynawii, pierwszy rejs z Warszawy do Billund zaplanowany jest na 2 lipca 2018.

Rejsy między Warszawą a Billund będą odbywały się od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, co gwarantuje pasażerom dużą elastyczność podróży. W soboty i niedziele, kiedy zapotrzebowanie na połączenia jest mniejsze, do dyspozycji pasażerów będzie jeden rejs w ciągu dnia. Podróż między Warszawą i Billund potrwa ok. 1 godz. 40 minut. Na tę trasę zostaną skierowane samoloty Embraer 170 i 175. Oznacza to od 70 do 82 foteli trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Billund to lotnisko obsługujące kilka miast w Jutlandii, w Zachodniej Danii, m.in. Esbjerg, Herning, Silkeborg, Horsens, Aarhus i Odense. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się park rozrywki Legoland, największy tego typu obiekt na świecie. Żaden inny park tematyczny w Europie nie posiada międzynarodowego lotniska położonego tak blisko.

Z Zachodniej Danii pochodzą znane w Polsce marki, np. Lego, JYSK, Arla, Velux, DONG Energy, Bang&Olufsen i Ecco. Wiele z nich ma swoje przedstawicielstwa w naszym kraju.

LOT sprzedaje bilety na pięć własnych kierunków w Skandynawii. Oprócz Billund są to: Kopenhaga, Sztokholm, Göteborg i Oslo.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji
created by